Ogród formowany

Ogród formowany to przestrzeń, w której rośliny są kształtowane i przycinane w celu uzyskania pożądanych kształtów i wzorów. Taki ogród wymaga precyzji i cierpliwości, ale pozwala na uzyskanie wyjątkowych efektów, które są piękne i niepowtarzalne.

Nasi doświadczeni pracownicy zajmujący się projektowaniem ogrodów formowanych pomogą Ci stworzyć wymarzony ogród przydomowy.
Możemy uformować żywopłot na kształt który preferujesz, na przykład w iglice, spirale, czy stożki.

Formowanie krzewów - jak dbać o ogród formowany?


Właściciele domów często myślą, że ogrody z formowanymi krzewami oznaczają nieustanną pielęgnację oraz niezliczone ilości przycinanych gałęzi.
Jednak właśnie w ten sposób większość roślin ulega uszkodzeniu, które czasami są nie do naprawienia. Z racji tego, że krzewy najczęściej są wykorzystywane do zapewnienia prywatności oraz jako naturalne ogrodzenia, często zapomin się, że są to żywe organizmy. I tak jak w przypadku wszystkich rodzajów roślin, usunięcie zbyt dużej ilości gałęzi na raz jest niebezpieczne.
W rezultacie krzewy wpadają w stan szoku i duża część z nich nie potrafi się zregenerować. Dlatego zalecamy przekazanie sprawy specjalistom od architektury krajobrazu, którzy podkreślą naturalne piękno Twojego ogrodu.
Firma Garden Design zadba o to, aby formowanie krzewów w Twoim ogrodzie zostało wykonane perfekcyjnie i żebyś mógł cieszyć się swoim pięknym podwórkiem przez cały rok. Żywopłoty szybko wymykają się spod kontroli, dlatego zalecamy ich coroczne przycinanie.