Nasadzenia miejskie

Projektowanie nasadzeń miejskich to proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak dostępność wody, warunki glebowe, występowanie hałasu i zanieczyszczeń powietrza. Ważne jest, aby nasadzenia były dopasowane do charakteru miasta oraz jego stylu architektonicznego, a także aby tworzyły estetyczną i funkcjonalną przestrzeń dla mieszkańców i zwiedzających. Dobre zaprojektowanie nasadzeń miejskich może wpłynąć na poprawę jakości życia w mieście.

zieleń i nasadzenia miejskie

Zieleń i nasadzenia miejskie

Odpowiednio zaprojektowana zieleń w mieście wpływa na samopoczucie mieszkańców. Zadbane przestrzenie publiczne to najpiękniejsza dekoracja – stanowią one wizytówkę i dumę miasta. Zielenią można ozdobić place, ulice, parki i inne miejsca publiczne, tworząc rekreacyjne i wypoczynkowe przestrzenie dla mieszkańców.

Oprócz walorów estetycznych, nowe nasadzenia wpływają na poprawę jakości powietrza oraz regulację temperatury, co przyczynia się do redukcji efektu miejskiej wyspy ciepła i poprawia komfort termiczny w miejscach publicznych. Wykonujemy projekty parków, skwerów oraz nasadzenia zieleni przy osiedlach, firmach, rondach czy drogach publicznych. Podczas nasadzeń nowej roślinności wykorzystujemy sprawdzone rozwiązania w zależności od warunków środowiskowych charakterystycznych dla danej przestrzeni miejskiej.

Drzewa i rośliny do nasadzeń miejskich

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dobierzemy rośliny oraz drzewa do nasadzeń miejskich. Sporządzamy dokumentację opisującą drzewa i krzewy znajdujące się na zagospodarowanym terenie. W przypadku nasadzeń nowej roślinności na terenach zieleni publicznej zawsze bierzemy pod uwagę specyficzne warunki miejskiego środowiska, takie jak zanieczyszczenie powietrza, ograniczona przestrzeń i narażenie na warunki atmosferyczne. Środowisko miejskie oznacza szereg trudności, dlatego dbamy o staranny dobór roślinności do nasadzeń oraz indywidualny charakter miejsca. Ważny jest wybór gatunków roślin, które są mniej wrażliwe na choroby i szkodniki oraz dobrze przystosowane do miejskiego środowiska.

Zajmujemy się realizacją projektów zieleni, która jest zawsze poprzedzona dokładną inwentaryzacją przestrzeni zielonej. Naszym priorytetem jest funkcjonalność projektowanej zieleni, ale również jej walory wizualne, gdyż wpływają one na pozytywny odbiór miasta przez turystów oraz dobry nastrój mieszkańców. Nasadzenie nowych drzew, krzewów i kwiatów doskonale wzbogaci miejskie tereny.

Nasadzenia miejskie – oferta Garden Design

Przygotowujemy projekty zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, normami i aktualnymi aktami prawa miejscowego. Wykonujemy inwentaryzacje zieleni dla deweloperów, inwestorów prywatnych, architektów, firm czy instytucji publicznych. Prowadzimy kompletną dokumentację projektową oraz nasadzeń zastępczych czy kompensacyjnych, a także szczegółową specyfikację techniczną – zachęcamy do kontaktu z Garden Design. Przygotujemy projekt zieleni przestrzeni miejskich obejmujący część opisową oraz graficzną.