Ogród z paleniskiem

Paleniska w ogrodzie stają się coraz bardziej popularnym elementem wykorzystania przestrzeni za domem. Pozwalają cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu, oraz zapewniają przytulne miejsce podczas chłodnych wieczorów poza letnim sezonem.

Dla kogo jest ogród z paleniskiem?


Wzbogacenie ogrodu o palenisko jest wygodniejszą wersją ognisk z dawnych lat. Właściciele domów jednorodzinnych mają możliwość wykorzystania paleniska ogrodowego do spędzania wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, grillowania, a nawet jako element dekoracyjny ogrodu.
Firma Garden Design pomoże Ci zaaranżować niezwykłą przestrzeń z myślą o bezpieczeństwie Twoich bliskich. Jeśli nie jesteś pewien na jaki styl paleniska się zdecydować, spójrz na zdjęcia w Internecie albo zasięgnij porady naszych specjalistów. Możesz użyć betonu, kamienia, cegły, metalu lub kombinacji tych materiałów. Inną opcją są misy do palenisk. Są one wykonane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, z prefabrykatów z gładkiego betonu.
Jeżeli zamierzasz wybudować palenisko samodzielnie, musisz zachować szczególną ostrożność, ponieważ płomienie i iskry mogą łatwo wymknąć się spod kontroli i zapalić łatwopalne elementy w ogrodzie. Należy zawsze używać cegieł ogniotrwałych i ognioodpornych oraz uszczelniaczy na dnie i po bokach paleniska. Postępuj zgodnie z wytycznymi, których użyłby profesjonalista aby bezpiecznie cieszyć się ogniskiem w swoim ogrodzie