Ogród żwirowy

Ogród żwirowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalistyczny styl oraz łatwą w utrzymaniu przestrzeń. Żwir, kamienie oraz rośliny klimatyczne tworzą harmonijne połączenie, które może stanowić doskonałe tło dla nowoczesnej architektury.

Ogród żwirowy, naturalne piękno kamienianawierzchnia żwirowa w ogrodzie
Ogród żwirowy to sposób na stworzenie ciekawej może nawet nieco kosmicznej i surowej konfiguracji. Żwir i kamień w ogrodzie stanowi doskonałą, często niedocenianą alternatywę dla kostki brukowej.

W takich ogrodach dominować będą grysy granitowe (odcienie szarości) lub bazaltowe (grafitowo-czarne).
W tym surowym, kamiennym klimacie świetnie będą komponowały się wszelkiego rodzaju trawy, rośliny pienne
czy iglaste krzewy.

Całość świetnie dopełnią nowoczesne, modernistyczne lampy oświetlające większe głazy czy kamienie. Mile widziane są tu wodospady i kaskady wodne, które nadadzą wyjątkowego klimatu.

W ogrodzie żwirowym na próżno szukać roślin sadzonych przy użyciu linijki lub „pod sznurek”, gdyż zależy nam na uzyskaniu efektu naturalnego, wrażenia przypadkowości. Poprzez z pozoru chaotyczne nasadzenia roślin, ma on wyglądać naturalnie, tak jak ma to miejsce naturalnie w przyrodzie. Znajdą tu swoje miejsce delikatne trawy, zioła, byliny oraz rośliny wysiewające się – jak szałwia, rozmaryn, tymianek, skalne odmiany goździków, dziewanna, z cebulowych tulipany botaniczne, przebiśniegi oraz irysy.

Zalety ogrodu żwirowegoogród żwirowy

Ogród z nawierzchnią żwirową ma wiele zalet. Prezentuje się bardzo efektownie, a przy tym jest łatwy w pielęgnacji. Niepodważalną zaletą takiego ogrodu są też niskie koszty utrzymania.

Ogród ten docenią nie tylko pasjonaci naturalnego piękna kamienia, ale osoby szczególnie aktywne, które mają ograniczony czas na pielęgnację w ogrodu.