Ogród wiejski

Marzy Ci się ogród wiejski, którego pozornie nieuporządkowana feeria barw roślin będzie nawiązywać do piękna natury? Możemy spełnić to marzenie. W firmie Garden Design już od ponad 30 lat realizujemy ogrodowe wizje naszych klientów. Dołącz do ich grona i ciesz się wymarzonym ogrodem rustykalnym.

Jak wygląda ogród w stylu wiejskim?

nowoczesny ogród wiejskiOgród wiejski swoje korzenie ma w środowiskach chłopskich i klasztornych, w których to powierzchnie zielone miały głównie charakter użytkowy. Ma on dość dziką naturę, w której barwne kompozycje kwiatowe przeplatają się z warzywniakami, sadami i ziołami. Projektując ogrody wiejskie pamiętamy o ich głównej zasadzie, by były one pożyteczne przez cały rok. Ogrody warzywne i ziołowe to praktyczna część tego rajskiego zakątka. Wśród kolorowych kwiatów pojawiają się regularnie ułożone grządki, wypełnione warzywami i ziołami. To nie tylko dekoracja, ale także źródło smakowitych i świeżych plonów.

Cechy charakterystyczne ogrodu w stylu wiejskim

Wiejski ogród przed domem to oaza naturalności i prostoty. Jest to przestrzeń, która nie narzuca rygorystycznych zasad, a jednocześnie emanuje urokiem i spokojem. To miejsce, gdzie natura i człowiek współistnieją w zgodzie, tworząc harmonijną całość. Wiejski ogród kwiatowy to mieszanka kolorów i kształtów. Kwiaty, krzewy i drzewa rosną tu w sposób naturalny, bez konieczności regularnego przycinania czy formowania. W ogrodzie wiejskim spotkamy bujną zieleń, gdzie rośliny układają się w swobodne kompozycje, przypominając nieco dzikie, wiejskie łąki.

Ogród wiejski – główne elementy

Ważnymi elementami ogrodu wiejskiego są naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy metal, które nadają mu rustykalny i sielski wygląd. Ogrody wiejskie rustykalne nie posiadają skomplikowanych elementów architektonicznych. Altany, ławki czy pergole zbudowane są z prostych, tradycyjnych materiałów. Drewniane meble ogrodowe dodają przestrzeni przytulności, tworząc idealne miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Zbiorniki z wodą to także istotny element ogrodu wiejskiego. Stawy, fontanny czy strumyki dodają mu uroku i relaksacyjnego charakteru. Jednak w tym przypadku warto pamiętać o zastosowaniu metod zwalczających komary. W naturalnym ogrodzie wiejskim można posadzić rośliny takie jak lawenda, mięta, bazylia czy chryzantemy, które emitują substancje odstraszające owady.

Zaprojektujemy dla Ciebie ogród wiejski, który będzie oddawał piękno natury

Piękno ogrodów wiejskich polega na ich nawiązaniu do natury. Tutaj nie ma miejsca na równo przystrzyżony żywopłot. To idealne rozwiązanie dla osób, którym marzą się sielskie przestrzenie ogrodowe. Jeśli lubisz widok nieregularnego trawnika ozdobionego w żywo porastające kwietne rabaty, zza których wyglądają rośliny sadownicze, to nowoczesny ogród wiejski jest dla Ciebie.