Ogród z basenem

Posiadanie ogrodu z basenem to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie zdrowy styl życia i chcą mieć swobodny dostęp do przyjemności i relaksu na świeżym powietrzu. Basen w ogrodzie stanowi nie tylko atrakcję dla domowników, ale również piękną dekorację, która wzbogaca i upiększa przestrzeń wokół domu. Ogród z basenem to również doskonałe rozwiązanie dla miłośników spotkań ze znajomymi i organizowania imprez w plenerze, a także dla rodzin z dziećmi.

Projekt otwartego basenu – co warto wziąć pod uwagę?

Basen w przydomowym ogrodzie to doskonały wybór dla osób, które szczególnie cenią sobie domowe zacisze i poszukują miejsca, w którym można aktywnie wypocząć. Projektując basen w ogrodzie, należy wziąć pod uwagę styl przyszłego basenu, ale też zapewnić łatwy dostęp do wszystkich mediów, które zapewnią komfort jego użytkowania oraz utrzymanie go w czystości. Należy pamiętać, by zachować odpowiednią ilość przestrzeni wokół basenu, co umożliwi swobodne poruszanie się po ogrodzie. Obrzeża wokół basenu można przerobić w sposób funkcjonalny i estetyczny.

W ogrodach nowoczesnych doskonale prezentują się deski drewniane lub kompozytowe. Można również wykończyć basen kamieniem brzegowym lub eleganckimi płytkami. Planując ogród należy wziąć pod uwagę ilość dostępnego miejsca i planowany rozmiar basenu. Rzadziej projektuje się baseny od strony frontowej. Jeżeli kształt ogrodu na to pozwala, lepszym rozwiązaniem jest projekt otwartego basenu w pobliżu tarasu na tyłach domu lub z boku budynku. Dzięki temu zyskamy prywatną przestrzeń rekreacyjną.

Basen idealnie wkomponowany w przestrzeń

Baseny najczęściej występują w dużych ogrodach przy rezydencjach. Jednak nawet na niewielkiej przestrzeni ogrodu można wprowadzić eleganckie elementy architektoniczne. W przypadku ograniczonego miejsca sprawdzi się rekreacyjny basen bezpośrednio przy wyjściu z tarasu. Strefy funkcjonalne ogrodu powinny być podzielone w sposób przemyślany. Ma to szczególne znaczenie dla posiadaczy minimalistycznych przestrzeni, gdzie liczy się ład i porządek. Odpowiedni rozmiar basenu harmonijnie wpisze się w całość, zapewniając idealną strefę do relaksu.

Tworzenie ogrodu z basenem

Basen w ogrodzie może być fantastycznym dodatkiem, który nada przestrzeni elegancji i charakteru. Ważne jest, aby projekt basenu i ogrodu był spójny, tworząc jednolitą przestrzeń. Warto zdecydować się na proste linie i geometryczny kształt, który podkreśli nowoczesny charakter ogrodu. W przypadku większej przestrzeni bardzo dobrze będzie prezentował się nie tylko basen prostokątny lub kwadratowy, ale także w kształcie litery L. Planując ogród równie ważna jest oprawa miejsca wokół basenu. Sprawdzą się materiały wykończeniowe takie jak beton, szkło, kamień czy drewno. Tłem dla basenu mogą być rośliny o regularnym kształcie lub trawy ozdobne. Można również zdecydować się na efektowne podświetlenie wokół basenu, które dodatkowo podkreśli wygląd ogrodu.

Dodatkowo, wprowadzenie ogrodu zimowego z basenem to doskonały sposób na stworzenie wielosezonowej przestrzeni wypoczynkowej, gdzie można korzystać z kąpieli i relaksu nawet podczas chłodniejszych miesięcy. Ogród zimowy z basenem łączy w sobie piękno przyrody z luksusem prywatnej strefy wodnej, tworząc idealne miejsce do odprężenia i cieszenia się spokojem o każdej porze roku