Trawy w ogrodzie nowoczesnym

Trawy ozdobne cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w przypadku nowoczesnych ogrodów. Rośliny są niezwykle wytrzymałe, doskonale znoszą suszę, łatwo się adaptują i regenerują. Jednak to tylko niektóre zalety traw ozdobnych. Istnieje wiele odmian traw, które pewnością zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta.

Przed wyborem roślin należy zastanowić się nad funkcją, jaką będą pełnić w ogrodzie. Trawy w ogrodzie nowoczesnym nie tylko są estetyczną ozdobą. Niektóre gatunki posiadają wyjątkowe właściwości, przykładowo trawa cytrynowa odstrasza komary, dlatego warto ją zasadzić blisko salonu czy sypialni.
Nowoczesny ogród z trawami stanowi tło dla domu i elementów małej architektury. Rośliny w zależności od wyglądu i rozmiaru można wykorzystywać na wiele sposobów w aranżacji przestrzeni.

Trawy ozdobne do ogrodu mają wszechstronne zastosowanie
Wszystko zależy od wymagań i wyglądu danego gatunku. Bardzo popularne są trawy do dekoracji zbiorników wodnych –mozga trzcinowata, imperata cylindryczna Red Baron, miskant chiński, rozplenica japońska, manna mielec, oczeret jeziorny czy turzyca zwisła. Warto zwrócić uwagę na trawy na skalniaki (np. kłosówka miękka, kostrzewa Gautiera, kostrzewa popielata, kostrzewa pstra, owsiczka wiecznie zielona, butelua smukła, turzyca zwisła, japońska trawa kaskadowa) oraz trawy na rabaty i obrzeża (np. dmuszek jajowaty, kostrzewa popielata, rozplenica japońska, owsiczka wiecznie zielona, butelua smukła, perłówka wyniosła Atropurpurea).
Równie pięknym elementem dekoracyjnym ogrodu są trawy ozdobne w donicach, które można umiejscowić wokół domu lub wzdłuż alejki.

trawy w ogrodzie nowoczesnym
Trawy ozdobne w nowoczesnym ogrodzie mogą zastąpić tradycyjny trawnik lub stanowić element ozdobny wokół domu.
Równie popularne w eleganckich ogrodach są trawy w rolkach, dzięki którym można cieszyć się piękną zielenią od razu po rozłożeniu i skupić się na gospodarowaniu reszty przestrzeni. Trawy ozdobne przybierają wiele barw, począwszy od różnych odcieni żółci, poprzez zieleń, błękit, aż do czerwieni. Mogą osiągać wysokość nawet 2 metrów. Dzięki trawom uzyskamy efekt lekkości i delikatności, jak i dodamy charakteru i surowego klimatu.
Warto je wykorzystywać na dużej powierzchni, a także jako dodatek, uzyskując kontrast dla wielu innych roślin. Z trawami doskonale komponują się rośliny o dużych liściach (np. rodgersje, funkie czy rozchodniki), jak i delikatnych, drobnych kwiatach.
Wybór traw jest oczywiście uzależniony od gustu i zmysłu estetycznego mieszkańców. Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu ogrodów w każdym stylu, zgodnie z preferencjami i wymaganiami naszych klientów.