Ogrody w zabudowie szeregowej

Ogrody w domach szeregowych lub kamienicach mogą być jednymi z najtrudniejszych do zaprojektowania ze względu na ich niewielki rozmiar. Większość domów szeregowych charakteryzują się wąską działką, dlatego projekt ogrodu musi być dobrze przemyślany.

Nie ma jednak znaczenia, jak mały jest ogród, ponieważ dzięki dobrze zaplanowanej przestrzeni, każdy może cieszyć się prywatnym krajobrazem za domem.
Oprócz wąskiego terenu, charakterystyczne dla małych ogrodów w zabudowie szeregowej jest posiadanie sąsiadów w bliskiej odległości działki. Problem z brakiem prywatności w ogrodzie można rozwiązać instalując odpowiednie ogrodzenie, które w dużym stopniu zakryje nasz teren.
Warto również zadbać o optyczne powiększenie ogrodu. Odpowiednie zagospodarowanie stref, dobór oświetlenia, kształt i kolor roślin może znacznie wpłynąć na jego wizualny efekt.

Niezależnie od tego, jak mały jest Twój ogród, wierzymy, że możesz stworzyć w nim coś pięknego i funkcjonalnego. Firma Garden Design od lat pomaga właścicielom domów w aranżacji ogrodu w zabudowie szeregowej, kreując wyjątkową przestrzeń, dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta.