Ogród żwirowy

Ogród żwirowy pozwala doskonale wyeksponować rośliny oraz wzbogacić aranżację. Ogród ze żwirową nawierzchnią to pomysł na modny wystrój – zobacz nasze realizacje oraz inspiracje.

ogród żwirowy
Ogród żwirowy, naturalne piękno kamienia
Ogród żwirowy to sposób na stworzenie ciekawej może nawet nieco kosmicznej i surowej aranżacji. Żwir i kamień w ogrodzie stanowi doskonałą, często niedocenianą alternatywę dla kostki brukowej.
W takich ogrodach dominować będą grysy granitowe (odcienie szarości) lub bazaltowe (grafitowo-czarne).

W tym surowym, kamiennym klimacie świetnie będą komponowały się wszelkiego rodzaju trawy, rośliny pienne czy iglaste krzewy.
Całość świetnie dopełnią nowoczesne, modernistyczne lampy oświetlające większe głazy czy kamienie. Mile widziane są tu wodospady i kaskady wodne, które nadadzą wyjątkowego klimatu.

W ogrodzie żwirowym na próżno szukać roślin sadzonych przy użyciu linijki lub „pod sznurek”, gdyż zależy nam na uzyskaniu efektu naturalnego, wrażenia przypadkowości.
Poprzez z pozoru chaotyczne nasadzenia roślin, ma on wyglądać naturalnie, tak jak ma to miejsce naturalnie w przyrodzie. Znajdą tu swoje miejsce delikatne trawy, zioła, byliny oraz rośliny wysiewające się – jak szałwia, rozmaryn, tymianek, skalne odmiany goździków, dziewanna, z cebulowych tulipany botaniczne, przebiśniegi oraz irysy.

Zalety ogrodu żwirowego
Ogród z nawierzchnią żwirową ma wiele zalet.
Prezentuje się bardzo efektownie, a przy tym jest łatwy w pielęgnacji. Niepodważalną zaletą takiego ogrodu są też niskie koszty utrzymania.
Ogród ten docenią nie tylko pasjonaci naturalnego piękna kamienia, ale osoby szczególnie aktywne, które mają ograniczony czas na pielęgnację w ogrodu.