Ogród minimalistyczny

Istnieje błędne przekonanie, że niezależnie od stylu architektonicznego ogrodu zawsze trzeba mu poświęcać dużo czasu na pielęgnację. Nowoczesne ogrody minimalistyczne zdecydowanie przeczą tej teorii. Ich mało wymagające rośliny i nowoczesne systemy nawadniające pozwolą Ci się cieszyć naturą bez konieczności jej pielęgnacji długimi godzinami.

Jak wygląda ogród minimalistyczny?
nowoczesne ogrody minimalistyczne
Ogrody minimalistyczne to doskonała propozycja dla osób zapracowanych i tych, które nie lubią spędzać dużo czasu na pielęgnowaniu przestrzeni ogrodowej. W takiej aranżacji nie ma miejsca na feerię barw kwiatowych czy liczne sadowniki – tutaj liczy się minimalizm.
Główną ozdobą ogrodu w stylu minimalistycznym jest równo przystrzyżony trawnik. Najczęściej można na nim znaleźć kilka efektownych iglastych lub liściastych roślin ozdobnych, które pozwalają na dowolne formowanie. Nowoczesne ogrody minimalistyczne charakteryzują się także dużą powtarzalnością brył prostych, które mają przeważnie jednorodne kształty.

Marzy Ci się minimalistyczny ogród przed domem?
Możemy stworzyć dla Ciebie minimalistyczny ogród, który będzie doskonałą ozdobą Twojego domu. Podniesie jego walory estetyczne, a Ty nie będziesz musiał nadmiernie martwić się jego pielęgnacją.