Ogród klasyczny

Projektowanie ogrodu w stylu klasycznym. Cechą charakterystyczną ogrodów klasycznych jest wszechobecny porządek i symetria. Dominują tu strzyżone żywopłoty, piękne trawniki oraz wyszukane rzeźby i ozdoby.

ogród klasyczny
Często wybieranym przez naszych klientów jest projekt ogrodu w stylu klasycznym. Taki ogród charakteryzuje się w dominującym stopniu z rodzimych gatunków roślin, m.in. lipy, dęby, platany czy klony.
Najczęstszym elementem kompozycji ogrodu klasycznego jest też wyróżniający się szczególnym pięknem element dekoracyjny, zwykle krzew lub drzewo.
Wyróżniające się wśród klasyki są również stylowe krzesła, drewniane ogrodowe stoły, piękne donice, a także wyszukane płaskie i przestrzenne rzeźby nadające niepowtarzalny klimat.
Jeżeli nie masz czasu na częstą pielęgnację swojego ogrodu, możemy posadzić w nim rośliny nie wymagające dużej uwagi, dzięki czemu możesz cieszyć się jego pięknem bez dużego nakładu pracy.
Jeśli jesteś zainteresowany aranżacją ogrodu klasycznego na swojej posesji, skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością Ci w tym pomożemy.