Ogród formowany

Drzewa i krzewy przycięte w ozdobne kształty mogą stworzyć fenomenalną atmosferę w Twoim ogrodzie. Jest to wyraz zamiłowania do porządku oraz designu. Rośliny formowane nadają nowy wymiar sztuce ogrodowej.

Nasi doświadczeni pracownicy zajmujący się projektowaniem ogrodów formowanych pomogą Ci stworzyć wymarzony ogród przydomowy.
Możemy uformować żywopłot na kształt który preferujesz, na przykład w iglice, spirale, czy stożki.

Formowanie krzewów - jak dbać o ogród formowany?


Właściciele domów często myślą, że ogrody z formowanymi krzewami oznaczają nieustanną pielęgnację oraz niezliczone ilości przycinanych gałęzi.
Jednak właśnie w ten sposób większość roślin ulega uszkodzeniu, które czasami są nie do naprawienia. Z racji tego, że krzewy najczęściej są wykorzystywane do zapewnienia prywatności oraz jako naturalne ogrodzenia, często zapomin się, że są to żywe organizmy. I tak jak w przypadku wszystkich rodzajów roślin, usunięcie zbyt dużej ilości gałęzi na raz jest niebezpieczne.
W rezultacie krzewy wpadają w stan szoku i duża część z nich nie potrafi się zregenerować. Dlatego zalecamy przekazanie sprawy specjalistom od architektury krajobrazu, którzy podkreślą naturalne piękno Twojego ogrodu.
Firma Garden Design zadba o to, aby formowanie krzewów w Twoim ogrodzie zostało wykonane perfekcyjnie i żebyś mógł cieszyć się swoim pięknym podwórkiem przez cały rok. Żywopłoty szybko wymykają się spod kontroli, dlatego zalecamy ich coroczne przycinanie.