Nowoczesny ogród

Charakterystyczną cechą tego stylu jest estetyka i harmonia - minimalizm i panujący w ogrodzie porządek powinny harmonizować z domem i jego otoczeniem.

nowoczesne ogrody
Najczęściej ogród minimalistyczny definiuje się poprzez wyraziste formy geometryczne - jak m.in. prostokąty, koła czy trójkąty, ale też nowoczesne i proste, mimo że niebanalne rozwiązania dekoratorskie.

W tym stylu dominują proste linie ścieżek, murków ogrodowych oraz innych elementów wyposażenia ogrodu, które idealnie korespondują z architekturą budynku.

Powinny się tutaj znaleźć elegancko przystrzyżone żywopłoty, krzewy iglaste w formie kul lub stożków oraz powtarzalne elementy dekoracyjne, m.in. proste donice, rzeźby lub kule ogrodowe. Warto wybierać ozdoby wykonane z metalu, tworzyw sztucznych, szkła lub materiałów naturalnych.

Nowoczesny ogród powinien zapewnić możliwość relaksu oraz wypoczynku, dlatego warto urządzić taras wypoczynkowy, np. betonowy, nawiązujący do stylu industrialnego. Sprawdzą się tu betonowe ściany, murki oporowe, żwirowe placyki.