Poradnik

Ekologia w ogrodzie

Ogród jest ogromnym ekosystemem, w którym każdy element jest niezwykle ważny, a samo ogrodnictwo polega na ścisłej współpracy człowieka z naturą. Projektując go, należy umiejętnie połączyć własną inwencję twórczą z zastanymi elementami natury. Celem tego jest stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju licznych organizmów, które mają pozytywny wpływ zarówno na nas, jak i naszą planetę.

Formowanie krzewów

Przystrzyżone krzewy prezentują się doskonale w każdym ogrodzie, wprowadzając ład, porządek i dodając walorów estetycznych przestrzeni. Sztuka ogrodnicza wymaga dużej precyzji, systematyczności i znajomości technik formowania w zależności od gatunku krzewu. Dzięki temu rośliny staną się prawdziwą wizytówką ogrodu.

Przycinanie drzew

Ogród to miejsce stworzone przez naturę, jednak człowiek może wspomóc zdrowy rozwój roślin. Przycinanie drzew to jeden z podstawowych zabiegów, który powinien być wykonywany z najwyższą starannością.

Trawy w ogrodzie nowoczesnym

Trawy ozdobne cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w przypadku nowoczesnych ogrodów. Rośliny są niezwykle wytrzymałe, doskonale znoszą suszę, łatwo się adaptują i regenerują. Jednak to tylko niektóre zalety traw ozdobnych. Istnieje wiele odmian traw, które pewnością zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta.

Ogrody zimowe

Zieleń uspokaja, tworzy oazę relaksu oraz korzystnie wpływa na jakość powietrza. Ogród zimowy całoroczny daje możliwość uprawy ulubionych roślin, niezależnie od pory roku. Szklane konstrukcje oferują dużo naturalnego światła i dają możliwość obserwowania tego, co dzieje się na zewnątrz. Ogrody zimowe są coraz chętniej wybieraną alternatywą dla tarasów w domach jednorodzinnych.