Ogrody zimowe

Zieleń uspokaja, tworzy oazę relaksu oraz korzystnie wpływa na jakość powietrza. Ogród zimowy całoroczny daje możliwość uprawy ulubionych roślin, niezależnie od pory roku. Szklane konstrukcje oferują dużo naturalnego światła i dają możliwość obserwowania tego, co dzieje się na zewnątrz. Ogrody zimowe są coraz chętniej wybieraną alternatywą dla tarasów w domach jednorodzinnych.

Przydomowa szklarnia, oranżeria, jadalnia, elegancki salon – ogrody zimowe to konstrukcje, które mogą pełnić wiele ról, w zależności od potrzeb mieszkańców. Mogą być wolnostojące lub przyścienne. Pierwsze z nich zwykle wymagają większych przestrzeni i dużego ogrodu.

Natomiast ogród zimowy przyścienny można zamontować praktycznie przy każdym domu. Jednak lepiej zaplanować przydomową konstrukcję już na etapie projektowania budynku, co pozwoli zredukować koszty realizacji. Należy pamiętać, że ciepłe ogrody zimowe wymagają instalacji ogrzewania oraz dobrej izolacyjności, aby spełniały swoją funkcję podczas mroźnych dni. Oranżeria będzie efektownie wyglądać, dzięki oświetleniu. Odpowiednio dobrane lampy podkreślą atmosferę i klimat ogrodu zimowego. Pomieszczenie stanie się dekoracją domu, zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej.
ogród zimowy
Ogród zimowy na tarasie daje możliwość całorocznej uprawy roślin tropikalnych i relaksu wśród bujnej roślinności, szczególnie w zimnych i ponurych miesiącach w roku. Większa przestrzeń może służyć, jako kącik wypoczynkowy z kanapami, stolikiem, a nawet wanną z jacuzzi.

Szklane konstrukcje doskonale chronią przed zimnem, wiatrem, przepuszczają promienie słoneczne, a jednocześnie przefiltrowują promienie UV. Z tego względu ogród zimowy nie tylko sprzyja relaksowi, ale również zapewnia bezpieczeństwo.

Dobrze nasłoneczniona oranżeria kumuluje energię cieplną i przekazuje ją do wnętrza domu, co może przełożyć się na domowy budżet i zmniejszyć koszty ogrzewania zimą. Jednak to nie jedyne możliwości, jakie daje ogród zimowy – aranżacja może być w pełni dostosowana do potrzeb mieszkańców.

Warto pamiętać, że przydomowa konstrukcja pozwoli zaoszczędzić miejsce w domu. Dodatkowa powierzchnia użytkowa może stanowić nie tylko elegancką jadalnię, ale również miejsce do przechowywania mebli ogrodowych czy narzędzi.